Hlavní pavilon A letošní podzimní Flory Olomouc bude věnován připomínce 200. výročí narození G. J. Mendela. Prostor prezentovat sebe a svou činnost dostanou instituce zabývající se zemědělským výzkumem a péčí o genetické zdroje rostlin. Zúčastní se: Výzkumný ústav rostlinné výroby, Výzkumný ústav bramborářský, Oseva Pro, Agritec, Chmelařský institu, Výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský a další.
Zemědělská věda všemi smysly! Už šestým rokem se Národní zemědělské muzeum v Praze promění na jeden večer v centrum zemědělské vědy. Jak dobrodružná může zemědělská věda být, vám i letos v Noci vědců představí výzkumníci z různých oblastí živočišné i rostlinné výroby, lesního hospodářství, vodohospodářství i potravinářství. Na více než dvou desítkách stanovišť jsou tu pro … Continue reading "Noc vědců v Národním zemědělském muzeu"
Tuto akci pořádá Muzeum v přírodě Vysočina ve spolupráci s Výzkumným ústavem bramborářským v Havlíčkově Brodě, Sativou a.s. Praha, pracoviště Keřkov a Zemědělskou a.s., Vysočina, Dřevíkov. Akce se uskuteční na Veselém kopci od 10 do 16 hodin. Navštivte expozici Výzkumného ústavu bramborářského, kde se dozvíte řadu zajímavých informací z bramborářské problematiky.
Přednáška Regenerační proces starokladrubského vraníka je unikátním počinem, jenž je neodmyslitelně spjat s hřebčínem ve Slatiňanech a osobou profesora Františka Bílka. Jednalo se o velmi náročnou akci, kterou navíc provázela řada rozmanitých úskalí. Lidský faktor, pevné zázemí a politické klima – to vše mělo na regenerační proces zásadní vliv. Prostředí Výzkumné stanice pro chov koní ve Slatiňanech tak bylo pomyslnou … Pokračovat ve čtení "Světla a stíny regenerace starokladrubského vraníka"
Zdají se vám brambory nudné? 21. a 22. října vás v Havlíčkově Brodě přesvědčí o opaku! Proběhne zde totiž již 32. ročník oblíbených Bramborářských dnů. Na akci se podílí i Výzkumný ústav bramborářský (VÚB), který v Havlíčkově Brodě sídlí, a svou letošní prezentaci vzdá hold 200. výročí narození otce genetiky G. J. Mendela.
Bouráme mýty, prezentujeme fakta. Zveme vás na desítku zajímavých přednášek věnovaných zemědělské vědě, letos zaměřených na šlechtění a genetiku. Jak vznikala nejznámější plemena a odrůdy, co ovlivňuje barvu u koní, proč mají někteří psí mazlíčci přimáčklý čumáček nebo které pivoňky jsou nyní ve šlechtění trendy? Cyklus přednášek Z(věda)ví: Zázraky šlechtění můžete navštívit v Národním zemědělském … Pokračovat ve čtení "Z(věda)ví: Zázraky šlechtění"